O ZNAČCE

 

BIANCHI - 130. VYROČÍ
Když se značka stává legendou
Značka Bianchi sehrála velmi důležitou roli jak v historii cyklistiky, tak v moderním průmyslu. Stala se pojmem i mimo sportovní svět. Jen několik málo značek může být považováno za opravdovou legendu: k tomu potřebujete nejen vášeň, profesionalitu, neustálé inovace a dokonalost, ale i čas.
„Pokud mluvíme o Bianchi, každému se vybaví její dlouholetá tradice a úspěch, spojený s vedoucím postavením v cyklistice v oblasti designu a technologií“, říká ředitel Bianchi Bob Ippolito. „To, co dělá Bianchi v dobrém slova smyslu výjimečnou, je vášeň a nadšení všech, kdo kdy měli s touto  italskou firmou v průběhu 130 let něco společného. Úspěch opravdu začíná u skvělých lidí.“
V roce 1885 otevírá Edoardo Bianchi ve Via Nirone v Miláně svůj první obchod. Od té chvíle je Bianchi synonymem vysoce kvalitních, designově i technologicky dokonalých kol. Jejich nezaměnitelná blankytná modř zanechala v historii cyklistiky významný otisk. Na kolech Bianchi postavil svoji kariéru Fausto Coppi, stejně jako Felice Gimondi, Moreno Argentin, Gianni Bugno, Marco Pantani a další skvělí šampioni, kteří pomáhali vytvářet legendu jménem Bianchi. Bianchi ovšem nejsou jen kola. Je to styl života, pohybu i závodění. 


1st-bianchi-shop-(1).jpg    edoardo-bianchi-portrait-(1).jpg    bianchi-works-1-(1).jpg
Když se řekne Bianchi, vybavíte si velké šampiony minulosti i dneška, nezapomenutelné tváře a slavná jména, která dřela a vítězila na silnicích celého světa v sedlech svých „blankytně modrých“ kol. Značka Bianchi byla odjakživa spojována s profesionální cyklistikou, protože její kola dokázala skloubit techniku s kvalitou a v silničních závodech tak přinášela tolik ceněná vítězství. Je to však až historie, která prověří ambice a touhy lidí. Po stodvaceti letech úspěchů je však jasné, že Bianchi se legendou opravdu stala.

gimondi-bike-1973.jpg    coppi1.jpg    gimondi1.jpg


panta7.jpg      argentin-8702.jpg      bugno925.jpg

ÚSPĚCHY
Vítězství Bianchi od roku 1885 dodnes:
Silnice
- 12 Giro d’Italia
- 3 Tour de France
- 19 Milano-San Remo
- 16 Giro di Lombardia
- 7 Paris-Roubaix
- 4 Liége-Bastogne-Liége
- 5 Flèche Wallonne
- 4 Amstel Gold Race
- 4 Grand Prix
- 2 Vuelta de España
- 2 Tour of Switzerland
- 2 Tour of Germany
- 4 Road World Championship
- 6 Track World Championships, speed and pursuit
- 2 Vuelta Pais Vasco
- 1 UCI Pro Tour
- 2 Gent Wevelgem
 
MTB
- 1 Olympic Games Athens 2004 Gold Medal
- 10 World championship
- 9 European championship
- 3 World championship XCO
- 2 World championship XCM
- 26 Italian championship
- 14 National championship
- 209 First placements

 
BIANCHI
Bianchi je jednou z nejvýznamnějších značek na světovém trhu působících v cyklistickém odvětví.
Od května 1997 je F.I.V. Edoardo Bianchi součástí švédské společnosti Cycleurope A.B. group, patřící do stáje skupiny Grimaldi group, celosvětově nejvýznamnějšího holdingu v tomto odvětví.
Značky Bianchi, Legnano, Puch a Chiorda se tak připojily k labelům sdruženým pod Cycleurope A.B. Group (Monark, Crescent, DBS, Kildemoes, Everton, Micmo, Gitane) a utvořily tak na cyklistickém trhu zcela unikátní síť, poskytující širokou nabídku zboží a svou distribucí pokrývající celý svět.
Bianchi usiluje o vedoucí postavení v odvětví cyklistiky a jejími trumfy je nejen výroba a vývoj technologicky vyspělých moderních produktů, ale také cílené reklamní působení a efektivní komunikace. Bianchi navíc charakterizuje důraz na inovace, exkluzivitu, kvalitu, design a samozřejmě vášeň pro věc.
Bianchi bývá zastoupena na mediálně nejsledovanějších cyklistických akcích jako partner mezinárodních cyklistických stájí nejvyšší úrovně. Je například hrdým sponzorem týmu Belkin, který je vybaven modely Infinito CV a Oltre XR2. Bianchi také vlastní TX Active-Bianchi MTB team, závodící na modelech MTB Methanol SL 27,5.
 
DISTRIBUČNÍ SÍŤ: Bianchi a zahraniční distributoři
Značka Bianchi poskytuje významné obchodní příležitosti po celém světě. Jejími distributory v zemích, kde nemá Cycleeurope svá zastoupení, se stávají vždy jen ty nejlepší firmy. Jsou vybírány na základě důkladné selekce tak, aby reprezentovaly značku Bianchi, vyhledávaly nové odběratele a zákazníky a budovaly vztahy s odběrately stávajícími. Bianchi s dealery spolupracuje i při analýze konkurenčních výrobců, rozboru požadavků i očekávání zákazníků a zacílení reklamních aktivit.


_mk21465-(1).jpg     _mk21468-(1).jpg

_mk21565-(1).jpg     _mk21585-(1).jpg
 
GDPR | GLOBAL SITE WWW.BIANCHI.COM  Tvoříme e-shopy na míru, jsme PUXdesign.